Вентиляція квартири

Сучасна квартира ще на стадії проектування та будівництва забезпечується системою витяжної вентиляції. Мета цієї вентиляційної системи — забезпечити атмосферу квартири співвідношенням кисню і вуглекислого газу за допомогою природної циркуляції повітря. Однак жителі великих промислових міст, особенноеслі вікна їх квартир виходять на жваві вулиці, добре знайомі з проблемами забруднення повітря.

У деяких районах і інших великих міст за зиму між віконними рамами набивається стільки пилу і бруду, що змушує застосовувати додаткові заходи для созданіяв своїй квартирі своєрідного мікроклімату. Крім того враховуючи той факт, що вентиляційні канали постійно забиваються пилом і сміттям, ефективність їх часто зводиться до нуля. Такі вентиляційні канали зазвичай влаштовуються в стінах кухні, ванни і туалету.

Перевірку засміченості вентиляційних каналів можна провести дуже простим способом. Досить піднести запалену свічку до віддушини і подивитися на реакцію полум’я. Якщо полум’я відхиляється в бік грат, значить тяга є і вентіляціяне забита. Якщо свічка ніяк не реагує на близькість решітки, будуть потрібні додаткові пристрої для відновлення циркуляції повітря. Такими пристроями могутслужіть «відцентрові» вентилятори, що створюють більш високий натиск повітря.

У деяких випадках можна обійтися звичайним осьовим вентилятором. Однак при великій засміченості вентиляційних каналів осьовий вентилятор стає безсилим. У будь-якій квартирі є, як мінімум, три місця, в которихвентілятор не буде зайвим. Це туалет, ванна кімната і кухня. Такі вентилятори підбирають з розрахунку 30 м3 повітря в годину на одне «посадочне місце» і вставляють замість повітряної решітки.

Для того щоб вентилятор не працював постійно, а включався тільки в міру необхідності, його підключають до вимикача світла. Деякі вентилятори включаються за допомогою шнурка, але ще краще, якщо цей прилад укомплектований таймером. Тоді він буде включатися через кілька хвилин після того, як туалет звільниться і, пропрацювавши кілька хвилин (зазвичай хвата-ет 5-15 хвилин) самостійно вимикається.

Ванну кімнату краще обладнати вентилятором в бризок виконанні, а ще краще — вентилятор з контролером вологості. При перевищенні вологості повітря в ваннойкомнате певного значення, вентилятор автоматично видалить пересичений вологою повітря. Такий пристрій оберігає стіни, облицьовані керамічною глазурованою плиткою, і дзеркало від запотівання і, крім того, білизна в такій ванні висихає набагато швидше.

Найбільшим споживачем повітря в квартирі є кухня. Тому кухню зазвичай постачають більш мощнимвентілятором. Продуктивність кухонного вентилятора розраховують помноживши її обсяг на 10 і віднявши від отриманого значення обсяг, яку він обіймав кухонними меблями. Крім витяжного вентилятора на кухні краще встановити ще і припливний вентилятор, який встановлюється безпосередньо у вікно.

Часто в кухнях встановлюють витяжні парасолі або, так звані, рециркуляційні витяжки, які очищають повітря від запахів і випарів, а потім повертають його назад в приміщення кухні. Такі вентилятори часто обладнуються антибактеріальними ультрафіолетовими лампами. Найбільш ефективні з зазначених приладів витяжні парасолі, що видаляють повітря за межі приміщення. У цьому випадку разом з повітрям видаляється значна частина тепла, що виділяється кухонною плитою, що робить атмосферу в кухні більш здоровою, особливо в літню пору.

В останні роки вентилятори стали застосовувати і в житлових кімнатах, приховуючи повітроводи за підшивними стелями. Часто сучасний ремонт з герметичними вікнами і вхідними дверима повністю відгороджує квартиру від зовнішнього світу. У таких випадках застосування звичайних вентиляторів не дає очікуваного ефекту.

Досягнення сучасної техніки дозволяють створити в квартирі будь-який мікроклімат.